Rexroth | R992000073 | A11VO130LRDS/10L-NSD12N00
AXIAL PISTON PUMP A11VO130
Reference number:
TPH000140
Weight:
70.2 kg
| Condition: | New |
|---|---|
| Machine: | 1850K, C6475, Autocommand tractor C6475 |
| OEM: | CNH |
Description
AXIAL PISTON PUMP A11VO130
All-purpose high pressure pump
• Nominal pressure 350 bar
• Maximum pressure 400 bar
• Open circuit
Features:
• Through-drive for mounting of further pumps up to same size
• Large variety of controls
• Swashplate design
• Compact design
• High efficiency
• High power density
| Control: | LRDS |
|---|---|
| Direction of rotation: | L |
| Gross weight: | 70.2 kg |
| Net weight: | 70.2 kg |
| Nnom Nominal Rotational Speed: | 2100 rpm |
| Operation: | O |
| Series: | 1 |
| Size: | 130 |
| Type: | A11V |