Rexroth | R992000029 | A4VTG90HW/32L-NLD10F001S-S
AXIAL PISTON PUMP A4VTG90
Reference number:
TPH000101
Weight:
52.1 kg
| Condition: | New |
|---|---|
| OEM: | Intermix |
Description
AXIAL PISTON PUMP A4VTG90
| Control: | HW |
|---|---|
| Direction of rotation: | L |
| Gross weight: | 52.1 kg |
| Net weight: | 52.1 kg |
| Nnom Nominal Rotational Speed: | 3050 rpm |
| Operation: | G |
| Pnom Nominal Pressure: | 400 bar |
| Series: | 3 |
| Size: | 90 |
| Type: | A4V |