Rexroth | R992000027 | A4VTG71HW/32R-NLD10F001S
AXIAL PISTON PUMP A4VTG71
Reference number:
TPH000099
Weight:
48.9 kg
| Condition: | New |
|---|---|
| OEM: | Karrena |
Description
AXIAL PISTON PUMP A4VTG71
| Control: | HW |
|---|---|
| Direction of rotation: | R |
| Gross weight: | 48.9 kg |
| Net weight: | 48.9 kg |
| Nnom Nominal Rotational Speed: | 3300 rpm |
| Operation: | G |
| Pnom Nominal Pressure: | 400 bar |
| Series: | 3 |
| Size: | 71 |
| Type: | A4V |