Rexroth | R902540760 | ALA10VO63EK2ES/53R-VWC12K68P
AXIAL PISTON PUMP A10VO63
Reference number:
TPH046246
| Condition: | New |
|---|---|
| OEM: | Atlas Copco |
Description
AXIAL PISTON PUMP
| Control: | EK2ES |
|---|---|
| Direction of rotation: | R |
| Gross weight: | 30.56 kg |
| Net weight: | 30.56 kg |
| Nnom Nominal Rotational Speed: | 2600 rpm |
| Operation: | O |
| Pnom Nominal Pressure: | 250 bar |
| Series: | 5 |
| Size: | 63 |
| Type: | A10V |