Rexroth | R902537792 | RLA10VO45DFR1/52L-VUC12N00E
AXIAL PISTON PUMP A10VO45
Reference number:
TPH000047
Weight:
18 kg
| Condition: | New |
|---|---|
| Machine: | AGROTRON 200 MK3, AGROTRON 175, AGROTRON 160, AGROTRON 200, AGROTRON 160 MK3, AGROTRON 175 MK3 |
| OEM: | Same Deutz-Fahr |
Description
The A10VO is a variable pump with axial piston rotary group in swashplate design for hydrostatic drives in open circuits. The flow is proportional to the drive speed and the displacement. The flow can be continuously changed with closed loop control.
| Control: | DRS |
|---|---|
| Direction of rotation: | L |
| Gross weight: | 18 kg |
| Net weight: | 18 kg |
| Nnom Nominal Rotational Speed: | 2600 rpm |
| Operation: | O |
| Pnom Nominal Pressure: | 250 bar |
| Series: | 5 |
| Size: | 45 |
| Type: | A10V |