Rexroth | R902497356 | ALA10VO100DRS/53L-VWC12K68-S3601
AXIAL PISTON PUMP A10VO100
Reference number:
TPH048524
| Condition: | New |
|---|
Description
AXIAL PISTON PUMP
| Control: | DRS |
|---|---|
| Direction of rotation: | L |
| Gross weight: | 48.616 kg |
| Net weight: | 48.616 kg |
| Nnom Nominal Rotational Speed: | 2300 rpm |
| Operation: | O |
| Pnom Nominal Pressure: | 250 bar |
| Series: | 5 |
| Size: | 100 |
| Type: | A10V |