Rexroth | R902159229 | A4VG90EP4D2/32R-VAF02F041DP-S
AXIAL PISTON PUMP A4VG90
Reference number:
TPH049488
| Condition: | New |
|---|
Description
AXIAL PISTON PUMP
| Control: | EP4 |
|---|---|
| Direction of rotation: | R |
| Gross weight: | 60 kg |
| Net weight: | 60 kg |
| Nnom Nominal Rotational Speed: | 3050 rpm |
| Operation: | G |
| Pnom Nominal Pressure: | 400 bar |
| Series: | 3 |
| Size: | 20 |
| Type: | A4V |