Rexroth | R902117276 | A4VG40EP3D1/32L-NAC02F003SH
AXIAL PISTON PUMP A4VG40
Reference number:
TPH048021
| Condition: | New |
|---|
Description
AXIAL PISTON PUMP
| Control: | EP3D1 |
|---|---|
| Direction of rotation: | L |
| Gross weight: | 27.4 kg |
| Net weight: | 27.4 kg |
| Nnom Nominal Rotational Speed: | 4000 rpm |
| Operation: | G |
| Pnom Nominal Pressure: | 400 bar |
| Series: | 3 |
| Size: | 40 |
| Type: | A4V |