Rexroth | R902021658 | A2FO32/61L-PBB06
AXIAL PISTON PUMP A2FO32
Reference number:
TPH052052
| Condition: | New |
|---|---|
| Machine: | A2F |
Description
The A2FO is a fixed pump with an axial tapered piston rotary group in bent-axis design for hydrostatic drives in open circuits. The flow is proportional to the drive speed and the displacement.
| Direction of rotation: | L |
|---|---|
| Gross weight: | 12.831 kg |
| Net weight: | 12.831 kg |
| Operation: | O |
| Product family: | A2FO |
| Series: | 6 |
| Size: | 32 |
| Type: | A2F |
| Weight: | 12.84 kg |